קנאביס רפואי לטיפול בפיברומיאלגיה

אנשים מכירים את צמח הקנאביס בעיקר כעשב לעישון בזמן הפנאי, כאשר בעצם לצמח זה, תפקיד רפואי בחייהם של בני האדם, כבר אלפי שנים. כמה מחקרים וראיות אנקדוטיות מצביעות על כך שמריחואנה או תמציותיה עשויות לסייע בסימפטומים של כאב, כולל הכאב המתרחש בגלל פיברומיאלגיה. המריחואנה מכילה חומרים רבים, כולל לפחות 100 חומרים פעילים. אלה כוללים קנבידיול (CBD) וטטרהידרוקנבינול (THC). נראה כי הן ל- CBD והן ל- THC יש ​​סגולות רפואיות שימושיות. כמו למשל, סוג של הקלה בכאבים. ככזה, יתכן שיש להם סגולות לאנשים הסובלים מפיברומיאלגיה.

הפרעת פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה היא הפרעה המתאפיינת בכאבי שרירים ועצמות השלד. המלווים בעייפות, שינה, איבוד זיכרון והפרעות במצב הרוח. חוקרים מאמינים שפיברומיאלגיה מעצימה תחושות כואבות, על ידי כך שהיא משפיעה על האופן שבו המוח וחוט השדרה שלנו מעבדים אותות כואבים ולא כואבים. הסימפטומים מתחילים לעתים קרובות לאחר אירוע, כגון טראומה פיזית, ניתוח, זיהום או אירוע שמוביל ללחץ פסיכולוגי משמעותי. במקרים אחרים, התסמינים מצטברים בהדרגה עם הזמן ללא אירוע אחד שניתן להצביע עליו כאירוע מכולל. נשים נוטות יותר לפתח פיברומיאלגיה מאשר גברים. אנשים רבים הסובלים מפיברומיאלגיה סובלים גם מכאבי ראש מתח, תסמונת המעי הרגיז, חרדה ודיכאון. אמנם אין תרופה לפיברומיאלגיה, אך מגוון תרופות מרשם ותרופות טבעיות, יכולות לסייע בשליטה על הסימפטומים. פעילות גופנית, הרפיה והפחתת מתח גם עשויים לעזור.

אנשים שחיים עם פיברומיאלגיה עלולים לסבול מתסמינים כגון: כאב, כאבי ראש ובחילה. מחקרים הראו כי חומרים פעילים בצמח המריחואנה יכולים לשפר את הסימפטומים הללו אצל חלק מהאנשים.

המערכת האנדוקניבואידית ופיברומיאלגיה

THC הוא אחד החומרים הפעילים המרכזיים בצמח הקנאביס, ודומה לכימיקלים קנבינואידים הקיימים באופן טבעי בגוף. הוא פועל על ידי גירוי קולטנים קנבינואידים באזורים שונים במוח. כולל תהליך שבו הוא מפעיל את מערכת התגמול של המוח ומוריד את רמות הכאב שאנו מרגישים.

כיצד קנאביס רפואי יכול להקל על חולי פיברומיאלגיה

רוב הסגולות של צמח הקנאביס לטיפול בחולי פיברומיאלגיה, שואבות את היכולות שלהן מההרכב הכימי של החומרים הפעילים, המינרלים והחומצות שנמצאות בצמח. הפעולות של צמח הקנאביס, מתחילות מגיוס המערכת האנדוקניבואידית לטיפול בכאב ברחבי הגוף ועד שיפור התפקוד של המערכת החיסונית שמקלה על הסימפטומים של המחלה.

הסימפטומים העיקריים להם קנאביס רפואי מסוגל לעזור הינם:

  • כאבים נרחבים- הכאב הקשור בפיברומיאלגיה מתואר לעתים קרובות ככאב עמום מתמשך שנמשך לפחות שלושה חודשים. החומרים הפעילים בצמח הקנאביס מסוגלים להאיץ את תהליך שיכוך הכאבים הטבעי של הגוף ולספק הסחת דעת מהכאב.
  • עייפות- אנשים הסובלים מפיברומיאלגיה מתעוררים לעתים קרובות עייפים, למרות שהם מדווחים על שינה במשך פרקי זמן ארוכים. לעתים קרובות השינה מופרעת מכאבים, וחולים רבים עם פיברומיאלגיה סובלים מהפרעות שינה אחרות, כגון תסמונת רגליים חסרות מנוח ודום נשימה בשינה. קנאביס ידוע כמסייע לאנשים הסובלים מנדודי שינה ומשינה לא סדירה, ולכן מספק לחולי פיברואמילגיה, עוד כלי להתמודד עם המחלה.
  • קשיים קוגניטיביים- סימפטום המכונה בדרך כלל “ערפל פיברו” פוגע ביכולת להתמקד, לשים לב ולהתרכז במשימות נפשיות. מחקרים מראים שקנאביס רפואי יכול לשפר את יכולת הריכוז של חולי פיברומיאלגיה, בנוסף לתוסף למוטיבציה הנפשית.

דברי סיום

אם אתם או אדם שקרוב לכם סובל מפיברומיאלגיה, ואתם רוצים להרחיב את הידע שלכם בנושא, מומלץ לפנות לרופא מומחה ולקבל המלצה מלומדת. שתאפשר לכם או לקרובים אליכם לגייס את הסגולות הרפואיות של קנאביס רפואי לטיפול בפיברומיאלגיה, על הצד הטוב ביותר.

 

עוד מאמרים:

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי הא בעצם צמח הקנאביס, שמשתמשים בו, או בכימיקלים שבו לטיפול במחלות או שלל מצבים רפואיים. זה בעצם אותו דבר כמו קנאביס שאנשים מעשנים

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים

קנאביס הוא צמח שמשמש בני אדם כבר אלפי שנים לסגולותיו הרפואיות השונות. עם זאת, ידוע גם שיש לו השפעות פסיכו אקטיבית, המובילה לתחושת שיכרות, וכוללת

דילוג לתוכן