קנאביס רפואי לטיפול בפוסט טראומה

בין כל סגולותיו הנפלאות של צמח הקנאביס למחלות ומצבים רפואיים שונים, אחת הסגולות שלו היא בעזרה לאנשים הסובלים מפוסט טראומה.
פוסט טראומה היא הפרעה נפשית והתנהגותית שיכולה להתפתח בגלל חשיפה לאירוע טראומטי, כגון תקיפה מינית, לחימה, התנגשויות תנועה, התעללות בילדים, אלימות במשפחה או איומים אחרים על חיי אדם. התסמינים עשויים לכלול מחשבות, רגשות או חלומות מטרידים הקשורים לאירוע המצלק, מצוקה נפשית או פיזית לרמזים הקשורים לטראומה, ניסיונות להימנע מרמזים הקשורים לטראומה, שינויים באופן בו אדם חושב ומרגיש, ועלייה בסימפטומים של מצב :
מאבק- תגובה או טיסה FFF, כמו למשל, בהגברת ההזעה ודופק הלב. אדם הלוקה בתסנות פוסט טראומטית (PTSD) נמצא בסיכון גבוה יותר להתאבדות ולפגיעה עצמית מכוונת, באמצעות אורח חיים הרסני. אנשים החווים אלימות בין-אישית כגון אונס, תקיפות מיניות אחרות, חטיפה, עקבות, התעללות פיזית על ידי בן זוג אינטימי, גילוי עריות או צורות אחרות של התעללות מינית בילדות, נוטים יותר לפתח PTSD מאשר אלה שחווים טראומה שאינה מבוססת תקיפה, כגון תאונות ואסונות טבע.

אנשים רבים המתמודדים עם הפרעות חרדה, כמו PTSD, משתמשים במריחואנה מסיבות שונות. לדוגמה, ותיקי לחימה עשויים להשתמש בתרופה כדי להקל על רגשות חרדים או עצבניים הנגרמים כתוצאה ממלחמה. בנוסף הוכח שסובלים מפוסט טראומה, יכולים לעשן קנאביס על מנת לצמצם את חווית הזיכרונות הטראומטיים שלהם.

האם אנשים יכולים להשתמש במריחואנה לטיפול ב- PTSD?

התשובה היא כן, בטווח הקצר ובטווח הארוך, מריחואנה יכולה להקל על מספר גורמים או סימפטומים מהם סובלים אנשים שחיים עם פוסט טראומה, כמו למשל מתח.
צמח הקנאביס מכיל כמאה חומרים פעילים שונים, כאשר THC וקנבידיול (CBD) הם המרכיבים בצמח שאחראים בעיקר, לייצור תחושות אופוריות. לעומת זאת, CBD הוא מרכיב לא פסיכו -אקטיבי החוסם את ההשפעות של  THCומספק סגולות משלו. מריחואנה רפואית, בדרך כלל, כוללת כמויות נמוכות של THC ורמות גבוהות של CBD. אנשים רבים עם PTSD משתמשים בצורה זו של התרופה כדי להפחית את הסימפטומים שלהם. באמצעות עישון או נטילת שמן קנאביס.

מה אומרים המחקרים

מחקר משנת 2014 שפורסם בכתב העת Journal of Psychoactive Drugs בדק את יעילות המריחואנה הרפואית בהפחתת תסמיני PTSD. התוצאות מצאו כי מטופלים הסובלים מהפרעה פוסט טראומטית חוו ירידה של 75 אחוזים במאמציהם בשימוש בקנאביס רפואי.

מחקר אחר משנת 2015 שפורסם על ידי מחלקת הפסיכיאטריה של אוניברסיטת ייל, מצא שבכל המדינות בארצות הברית, בהן ניתן להשתמש באופן חוקי בקנאביס רפואי לטיפול בפוסט טראומה, נרשם שימוש רחב למטרה זאת. כשמעל 70 אחוזים מהציבור המאובחן עם פוסט טראומה עושה שימוש במריחואנה.

בנוסף לכך, שני מחקרים שנעשו לאחרונה מצביעים על הדרך שבה קנבינואידים עשויים לסייע בטיפול בפוסט טראומה. האחד מראה כיצד קנאביס יכול להפחית את הפעילות באמיגדלה – חלק במוח הקשור לתגובות של פחד לאיומים. בינתיים, אחר מציע כי הקנבינואידים של הצמח יכולים לשחק תפקיד בכיבוי זיכרונות טראומטיים. שתי ההשפעות יכולות להיות טיפוליות לסובלים מהפרעה פוסט טראומטית.

אכן ישנו הרבה מידע מחקרי בנוגע לשימוש בקנאביס רפואי לטיפול בפוסט טראומה, הנשען בעיקר על הסגולות הרפואיות המוכחות של צמח הקנאביס, על חומריו הפעילים. חומרים פעילים שיוצרים ביחד עם מערכות גופנו, תהליכי ריפוי של הגוף והנפש. ומאפשרים לסובלים מפוסט טראומה מפלט, גם אם למספר שעות מסבלם. אנו מזמינים אתכם להמשיך לחקור ולהתייעץ עם גורמים מוסמכים על מנת להיווכח בעצמכם בסגולות של קנאביס רפואי לטיפול בפוסט טראומה.

 

עוד מאמרים:

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי הא בעצם צמח הקנאביס, שמשתמשים בו, או בכימיקלים שבו לטיפול במחלות או שלל מצבים רפואיים. זה בעצם אותו דבר כמו קנאביס שאנשים מעשנים

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים

קנאביס הוא צמח שמשמש בני אדם כבר אלפי שנים לסגולותיו הרפואיות השונות. עם זאת, ידוע גם שיש לו השפעות פסיכו אקטיבית, המובילה לתחושת שיכרות, וכוללת

דילוג לתוכן