קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים

קנאביס הוא צמח שמשמש בני אדם כבר אלפי שנים לסגולותיו הרפואיות השונות. עם זאת, ידוע גם שיש לו השפעות פסיכו אקטיבית, המובילה לתחושת שיכרות, וכוללת בדרך כלל תחושה של רגיעה. הסיבה שמריחואנה עשויה להיות שימושית בטיפול במצבים מסוימים היא בגלל ההשפעה שיש לחומרים הפעילים בצמח, על המערכת האנדוקנבינואידית. מערכת האנדוקנבינואידים מרכזת כמה מתפקודי נגוף ויכולה להשפיע על תחושת הכאב, דלקות ושליטה בתיאבון. הן THC והן CBD הם סוג של חומרים הנקראים קנבינואידים והם חלק מהכימיקלים הנפוצים יותר הנמצאים במריחואנה. קנבינואידים פועלים על המערכת האנדוקנבינואידית והם נחשבים במידה רבה לגורמים להפחתת תהליכים דלקתיים בגוף, למרות שמחקרים רבים מצביעים על הצורך בשיתוף פעולה ביניהם. ההשפעות של החומרים הפעילים בקנאביס רפואי תלויות בגורמים כגון השימוש בקנבינואיד, כמה ממנו קיים (המינון) ותדירות השימוש בו. חוקרים סבורים כי הקנבינואידים פועלים על הגוף ועל מערכת העיכול בדרכים ספציפיות. וזו הסיבה שמריחואנה נחשבת כטיפול פוטנציאלי לסימנים ותסמינים של מחלות מעיים.

בשנים האחרונות קנאביס רפואי הפך להיות טיפול פופולארי לטיפול בתחלואות שונות מכאבי ראש, חרדה ואפילו לטיפול במחלות מעיים. בזכות המידע הרב שמגיע מהתחום האקדמי ומעדויות של חולים שהתנסו בעצמם, ונוכחו לסגולות הרפואיות של קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים.
מחקרים הראו כי למערכת האנדוקנבינואידית, המסדירה פונקציות שונות בגוף, משחקת תפקיד מרכזי בטיפול בסימפטומים שונים במעיים, מטיפול בדלקות ועד וויסות הביום בקיבה ורמת החומציות. אפקט הפמליה הנוצר משילוב על החומרים הפעילים בצמח הקנאביס, בנוסף למינרלים וסיבים תזונתיים, צמח הקנאביס יכול לשמש כתרופה טבעית, באמצעות הפקת שמן מהצמח או בישול של הצמח עם אוכל. אותו אפקט משלב את כל החומרים החיוניים שבצמח ומתעל אותם, לשיפור בריאות המעיים ומערכת העיכול.

סגולותיו של הקנאביס הרפואי לטיפול במחלות מעיים שונות

  • מחזק את התאים בדופן המעיים- בעזרת החומרים הפעילים בצמח הקנאביס הרפואי, נוצר אפקט במעיים שמחזק את התאים בדופן המעי, באמצעות קליטה של קולטנים אנדוקניבואידים, שבתורם מפעילים תהליכים שמגנים על ממבראנת התאים.
  • חובר למערכת האנדוקניבואידית- כאשר קנאביס רפואי מתחיל להתפרק במערכת העיכול, הוא מתפרק גם לחומרי בניין חיוניים של הגוף וגם לחומרים פעילים, שיוצרים קשרים עם הגוף באמצעות קולטנים המפוזרים על גבי התאים. המערכת הקניבואידית שמטרתה גם לעזור למערכת החיסון ולשלל תהליכים בגוף, מסוגלת לטפל בדלקות ושאר סימפטומים שעלולים להזיק למעיים.
  • לטיפול בדלקות במעיים- בנוסף למה שהזכרנו, לקנאביס רפואי יש את היכולת לרפות או לצמצם את הנזק הנגרם מדלקות, באמצעות מגוון רחב של פעולות, על מספר מישורים שונים. בזכות קולטנים אנדוקניבואידים מסוג cb1 ו- cb2, הקנאביס הרפואי מגייס פעולות טבעיות של הגוף כנגד הדלקות. בנוסף cb2 הוכח כמפעיל תאי T שהינם חלק מהמערכת החיסונית של הגוף, שבתורם הורסים את הגורם לדלקת.
  • מקל על תסמינים שונים- קנאביס רפואי הוכח המקל על התסמינים הקשים יותר של מחלות מעיים, הכוללים: בחילות, כאב כרוני, איבוד תיאבון ועוד. עובדה זאת אחראית לפופולאריות ההולכת וגוברת של קנאביס רפואי, ככלי טיפול יעיל במחלות מעיים. שיכול לעזור לחולים להתמודד באופן נוח, בריא ומותאם יותר עם מחלות המעיים שלהם.

אנו מזמינים אתכם להמשיך לחקור, לקרוא ולבדוק בעצמכם, כמה יעיל יכול להיות טיפול באמצעות קנאביס רפואי למחלות מעיים והסימפטומים שלהן. ואולי תגלו שהטיפול במריחואנה רפואית, בליווי רופא מוסמך ובהתאם לכל האישורים הדרושים, יכול להיות התשובה שלכם למחלות מעיים, תופעות הלוואי והתסמינים שלהן. אז אל תהססו ופנו במהרה לרופא כאב להמשך קבלת ייעוץ.

עוד מאמרים:

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי הא בעצם צמח הקנאביס, שמשתמשים בו, או בכימיקלים שבו לטיפול במחלות או שלל מצבים רפואיים. זה בעצם אותו דבר כמו קנאביס שאנשים מעשנים

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בכאב

אם אתם שייכים למיליוני האנשים שחיים עם כאבים כרוניים, וסובלים בשל כך, גם מעייפות, נדודי שינה, חרדה ודיכאון. אז כנראה שיצא לכם לשמוע או שבעצמכם

דילוג לתוכן