קנאביס רפואי לטיפול בכאב

אם אתם שייכים למיליוני האנשים שחיים עם כאבים כרוניים, וסובלים בשל כך, גם מעייפות, נדודי שינה, חרדה ודיכאון. אז כנראה שיצא לכם לשמוע או שבעצמכם חשבתם לנסות מריחואנה רפואית. קנאביס (מריחואנה) לטיפול בכאבים כרוניים חוצה את הגבול בין תרופות לבין רפואה אלטרנטיבית, בעוד שהוא קיים גם באזור אפור של חוקיות המבוססת במידה רבה על שינויים עדכניים בחקיקה. אך היתרונות המוכחים של הצמח הטבעי רק הולכים וגדלים, במיוחד עבור יותר מ -15 מחלות ומצבים מורכבים, מפיברומיאלגיה ועד דלקת מפרקים שגרונית. אז אם אתם כבר משתמשים – או שוקלים להשתמש בפעם הראשונה בקנאביס רפואי לטיפול בכאבים- הדבר החשוב ביותר הוא שתהיה אסטרטגיה בטוחה למקום שבו אתם רוכשים את המוצר, כיצד ומתי אתם משתמשים בו ולאילו תופעות לוואי אפשריות יש עליכם לצפות.

בשנים האחרונות, מחקרים רבים בדקו את השפעות המריחואנה על כאבים כרוניים. כמה מחקרים השתמשו בחלקים מצמח המריחואנה וחלקם השתמשו בכל הצמח על מנת לנסות להבין את המנגנון שעומד מאחורי הסגולה של קנאביס רפואי כנגד כאב. שימוש בחלקים מצמח המריחואנה (כמו שמן CBD) עוזרים למדענים,  ללמוד פעולות ספציפיות של מרכיב זה, אך כאשר משתמשים בצמח כולו יש מה שנקרא “אפקט פמליה”. שם שנתנו מדענים למצב שבו כל החומרים הפעילים בצמח הקנאביס, עובדים ביחד כדי ליצור השפעה חזקה יותר כנגד הכאב. אפקט הפמליה נקשר ברוב המחקרים לסגולות של קנאביס רפואי לטיפול בכאב, מה שמקשה על החוקרים לבודד את החומר הספציפי.
החוקרים מציעים שמריחואנה או קנבינואידים עשויים להיות יעילים לטיפול בכמה סוגים של כאבים כרוניים כולל נוירופתיה (כאבי עצבים), כאבי מחזור, כאבי ראש ועוד.

קנאביס רפואי במקום תרופות ממכרות

בנוסף לכך מסתבר שהשימוש בקנאביס רפואי לטיפול בכאבים יכול לעזור לצמצום מגפת האופי אודים. מחקר שנערך בשנת ,2016 מצא כי שימוש במריחואנה לטיפול בכאבי סרטן הוביל לירידה של 64 אחוז בשימוש באופיואידים, שיפור באיכות החיים וגרם לירידה בתופעות הלוואי הנגרמות בידי התרופות השונות, אותן נוטלים חולים. אז בעצם באמצעות צריכת קנאביס רפואי ניתן להחליף את התלות במשככי כאבים הרסניים, שמבוססים על חומרים פעילים, רעילים שמדמים את ההשפעה של סמים קשים.

כיצד קנאביס רפואי מטפל בכאב

קולטני CB1 נמצאים בעיקר במערכת העצבים המרכזית שלך (מערכת העצבים המרכזית כוללת את עצבי חוט השדרה והמוח שלך) ומשפיעים על חווית הכאב של האדם. קולטני CB1 ממלאים תפקיד גם באיתות הכאב למוח דרך חוט השדרה. ברמה הפיזיולוגית, קולטני CB1 יכולים להשפיע על הרגשות שלך, הזיכרון, התפקוד המבצעי ומערכת התגמול של המוח. CB1 הוא הקולטן האחראי בעיקר להשפעות הפסיכו אקטיביות של קנאביס.
קולטני CB2 ממלאים תפקיד חשוב בכאב באמצעות תפקידם בתגובה החיסונית של הגוף, בעיקר בשל השפעתם האנטי דלקתית, אם כי יש להם גם תכונות משככות כאבים, ובנוסף להן גם השפעה על מערכת החיסון שמפחיתה את תחושת הכאב. קולטנים אלה באים לידי ביטוי הן בתאי החיסון, ברקמות ההיקפיות (החיצוניות) והן במערכת העצבים המרכזית – אך ברמות נמוכות בהרבה מקולטני CB1.

קנאביס רפואי מכיל קנבינואידים אקסוגניים או חיצוניים כגון THC ו- . CBD שפועלים ישירות הן על קולטני CB1 והן על CB2, אם כי לא באותה דיוק כמו האנדוקנבינואידים הפנימיים שלנו (אנאנדמיד ו -2-ארכידונויגלגליצרול). בעוד שרוב התכונות הרפואיות של מריחואנה מיוחסות לקנבינואידים אלה, חומרים פעילים אחרים מעורבים גם כן ביכולת של קנאביס רפואי להקל על כאב. כגון : cbn, thcv, cbg ועוד.

עוד מאמרים:

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי הא בעצם צמח הקנאביס, שמשתמשים בו, או בכימיקלים שבו לטיפול במחלות או שלל מצבים רפואיים. זה בעצם אותו דבר כמו קנאביס שאנשים מעשנים

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים

קנאביס הוא צמח שמשמש בני אדם כבר אלפי שנים לסגולותיו הרפואיות השונות. עם זאת, ידוע גם שיש לו השפעות פסיכו אקטיבית, המובילה לתחושת שיכרות, וכוללת

דילוג לתוכן