קנאביס רפואי לטיפול באיידס

צמח הקנאביס הרפואי מוכיח את עצמו כבר שנים רבות כתרופה שיכולה לסייע לחולי איידס.
איידס הינו מצב שבו כישלון פרוגרסיבי של המערכת החיסונית מאפשר לזיהומים מסכני חיים לשגשג. ברוב המקרים, איידס הוא זיהום המועבר במגע מיני ומתרחש במגע עם או העברת דם, טרום שפיכה, זרע ונוזלים בנרתיק. נגיף האיידס מדביק תאים חיוניים במערכת החיסון האנושית, כגון תאי T של מערכת החיסון הפנימית (במיוחד תאי CD4+ T), מקרופאגים ותאים דנדריטים. איידס מוביל לרמות נמוכות של תאי CD4+ T באמצעות מספר מנגנונים, כולל פירופטוזיס של תאי T, אפופטוזיס של תאי אורח שאינם נגועים, הרג ויראלי ישיר של תאים נגועים והרג של תאי CD4+ T נגועים. כאשר מספר תאי CD4+ T יורד מתחת לרמה קריטית, החסינות בתיווך תאים של הגוף הולכת לאיבוד, והגוף הופך להיות רגיש יותר ויותר לזיהומים שחודרים לגוף, מה שמוביל להתפתחות איידס.

קנאביס ואיידס

מהימים הראשונים של מגיפת ה- איידס, מריחואנה (קנאביס) שימשה לטיפול רבים מסיבוכי המחלה, החל מסימפטומים של תסמונת אובדן המשקל של איידס, ועד לתופעות לוואי הקשורות בשימוש בתרופות המסייעות הניתנות לחולי איידס. בעוד שתרופות מהדור החדש הפחיתו מאוד את שכיחותן וחומרתן של מצבים רבים אלה, צמח הקנאביס עדיין שומר על מוניטין פופולארי כאמצעי להקל על הכאבים, הבחילות, הירידה במשקל והדיכאון שיכולים ללוות למחלת האיידס. מחקרים שונים מצביעים על ממצאים לפיהם, מריחואנה עשויה להעניק סגולות ארוכות טווח על ידי האטה או אפילו מניעה של התקדמות המחלה.

סגולות הקנאביס הרפואי לטיפול באיידס

קנאביס רפואי מכיל מספר סגולות שונות היכולות להקל על סבלם של חולי איידס, ובו זמנית לחזק את המערכת החיסונית שלהם. ראשית, מחקרים מדווחים על שיפור בתיאבון, הפחתת ירידה במשקל והקלה על בחילות . מחקרים מדעיים מצביעים על כך, שהסיבה לכל הסגולות של קנאביס רפואי, במיוחד בתחום הטיפול באיידס. נובעים מההרכב הכימי של חומריו הפעילים, האופן שבו הם מתקשרים ומפעילים מערכות ביולוגיות בגוף.
מאז שההשפעות אלה הוכרו ובזכות ההתקדמות של חטיבות המחקר בחברות תרופות גדולות, פותחה תרופה שמבוססת על פורמולה סינתטית של THC (דרונאבינול), מורשית לשימוש במספר מדינות כולל בישראל. בנוסף לכן, CBD הוכח כמסוגל להפחית את ההשפעות השליליות של החומר הפעיל  THC. בנוסף, נראה כי שימוש בקנאביס רפואי מוביל להקלה בכאבים, באופן משמעותי ובעצם הופך את הצמח לתרופת משככי כאבים, עבור חולי איידס.

אז אם נרצה לסכם את הסגולות הרפואיות של קנאביס לטיפול באיידס ניתן לחלק אותם לשתי קבוצות עיקריות:
סגולות מסייעות – הסגולות של החומרים הפעילים בצמח להקל על בחילות, ירידה במשקל, חוסר בתיאבון ושיפור הרווחה הכללית.
סגולות לטיפול במחלה – הסגולות של החומרים הפעילים בצמח לגרום להקלה על הכאב שנובע מהמחלה ולגרום להאטת קצת התפתחות המחלה, במילים אחרות חיזוק המערכת החיסונית מול הפגיע מנגיף האיידס.

טיפול טבעי מסייע לחולי איידס

צמח הקנאביס על גרסאותיו הרפואיות, יכול לשמש מזור אמיתי לאנשים שחולים באיידס, ורוצים לשפר את אורח חייהם. הבחירה להסתייע בקנאביס רפואי לטיפול באיידס, היא בחירה משכילה, שמגובה במחקרים מדעיים רבים, שמצביעים על היכולת של צמח הקנאביס, על חומריו הפעילים, לשפר את חייהם של חולי איידס ולעזור להם להתמודד טוב יותר, מול הסימפטומים של המחלה. לכן אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על הסגולות של הצמח המופלא, לסיוע מול הסימפטומים של איידס, אנו ממליצים לכם לפנות לרופא המשפחה שלכם, ולשאול אותו מה דעתו על טיפול מסייע לאיידס באמצעות מריחואנה רפואית.

עוד מאמרים:

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי הא בעצם צמח הקנאביס, שמשתמשים בו, או בכימיקלים שבו לטיפול במחלות או שלל מצבים רפואיים. זה בעצם אותו דבר כמו קנאביס שאנשים מעשנים

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים

קנאביס הוא צמח שמשמש בני אדם כבר אלפי שנים לסגולותיו הרפואיות השונות. עם זאת, ידוע גם שיש לו השפעות פסיכו אקטיבית, המובילה לתחושת שיכרות, וכוללת

דילוג לתוכן