בית מרקחת קנאביס – איך בוחרים?

הקנאביס הרפואי הוא אחד מסוגי הסמים הרפואיים הנפוצים בתקופתנו כדי להקל על מטופלים הסובלים ממחלות מגוונות. והיכן תוכלו למצוא קנאביס רפואי? תוכלו למצוא בתוך בית מרקחת קנאביס רפואי שיוכל להתאים לצרכים הרפואיים שלכם. אך לא בכל בית מרקחת תמצאו זאת, אלא רק בבתי מרקחת המאושרים על ידי משרד הבריאות. תוכלו לבחור מתוך רשימת בתי המרקחת באתר משרד הבריאות, את בית המרקחת הקרוב אליכם, למציאת הקנאביס הרפואי הדרוש עבורכם. תבחרו לפי המיקום הקרוב אליכם ברשימה הנ”ל, וכך תמצאו את בתי המרקחת באזור שלכם.

צריכים שירות אישי מרוקח מקצועי ? חייגו אלינו  026511155 נשמח לעמוד לרשותכם – אפשרויות משלוחים עד פתח הבית. 

אלו חומרים נמצאים בקנאביס רפואי?

הקנאביס הרפואי הוא אחד הסמים הרפואיים הנפוצים בעולם, אך בוודאי שאלתם את עצמכם מה הם החומרים הפעילים המצויים בקנאביס. הקנבינואידים הם החומר הפעיל בצמח הקנאביס, הם נצמדים לקולטנים בגופנו ומעוררים תגובות מגוונות, אצל המשתמש בהם. הקנבינואיד הנפוץ בקנאביס הוא ה-THC אשר אחראי להשפעה פסיכואקטיבית על גופנו ומוחנו. יש מרכיב נוסף, שהוא הקנבינואיד CBD, אשר לא גורם להשפעה פסיכואקטיבית, והוא יותר מתון בהשפעה שלו על גופנו. שילוב של שני מרכיבים אלו הם נפוצים בקנאביס רפואי. זנים מגוונים של קנאביס רפואי מורכבים מיחסים שונים של שני המרכיבים לעיל, באחוזי יחס מגוונים, בהתאם לזן הקנאביס אשר יועד לכם.

כיצד נוכל לדעת האם הזן של קנאביס רפואי שנבחר עבורנו הוא מתאים לנו?

כאשר הרופא רושם לכם זן מסוים של קנאביס רפואי לצריכה טיפולית, הרי שלא ניתן בוודאות לדעת כיצד זה ישפיע על המטופל לאחר צריכת הקנאביס, וכן את מידת ההתאמה של הזן הספציפי. לכן במקרים אלו מבצעים ניסיון עם זן קנאביס רפואי מסוים, ובודקים את מידת ההשפעה שלו. המטופל יכול לנסות בכל פעם זנים שונים כדי לבחור בסופו של דבר, את זן הקנאביס הרפואי שהכי מתאים לו. זה תהליך שיכול לקחת זמן, הרופא בשילוב עם המטופל, יוכל לקבוע את היחס הנכון בין ה-THC לבין ה-CBD כדי להפיק את הזן הנכון עבור המטופל. זה יכול לקחת מספר ניסיונות, בהתנסות עם הסם, ונקבע על ידי הרופא שמוציא את הבקשה לרישיון לרכישת קנאביס רפואי. לאחר הצלחת הניסיונות צריכת הקנאביס מהווה אמצעי תרופתי משמעותי להקלת כאבים ולהרגעה. עבור חולי סרטן שעוברים כימותרפיה, לדוגמא, צריכת הקנאביס יכולה לסייע מאוד בהתמודדות מול טיפולי הכימותרפיה בהקשר לתופעות הלוואי הנלוות אליה, כגון בחילות וחוסר תיאבון. הקנאביס מעורר תחושת תיאבון וגם יוצר אפקט הרגעה עבור מטופלים אלו.

מה התהליך של קבלת רישיון לרכישת קנאביס רפואי בישראל?

התהליך של קבלת רישיון לרכישת קנאביס רפואי בישראל כולל בתוכו מספר שלבים עיקריים,  שלהלן נסביר אותם. בשלב הראשון הרופא המטפל יבדוק את המטופל ויחליט בהתאם לרקע הרפואי ומצבו של המטופל, האם להגיש בקשה למשרד הבריאות, כדי לקבל רישיון לרכישת  קנאביס רפואי. במידה והרופא מאשר זאת, הוא יארגן מסמך בקשה למשרד הבריאות, בליווי מסמכים רלוונטיים, וימתין להחלטת משרד הבריאות. בשלב הבא משרד הבריאות יבחן את המסמכים שהוגשו, ויחליט בהתאם לקריטריונים שנקבעו, האם לאשר או לא לאשר את הבקשה לרישיון לרכישת הקנאביס. תוצאות ההחלטה, אם תאושר או לא, יימסרו למטופל ולרופא המטפל, בכתובת שהוגשה במסמכים הרשמיים. יש לציין שלא תמיד משרד הבריאות מאשר כל בקשה המוגשת לידיו, זה תלוי בנסיבות המקרה הרפואי ובהיסטוריה הרפואית של המטופל. בכל מקרה, במידה ותאושר קבלת הקנאביס הרפואי, הרי שזה מהלך מעודד מאוד עבור המטופל, היכול להשיג הקלה מסוימת בסבלו, באמצעות צריכת הקנאביס הרפואי.

עוד מאמרים:

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול בסרטן

קנאביס רפואי הא בעצם צמח הקנאביס, שמשתמשים בו, או בכימיקלים שבו לטיפול במחלות או שלל מצבים רפואיים. זה בעצם אותו דבר כמו קנאביס שאנשים מעשנים

בלוג

קנאביס רפואי לטיפול במחלות מעיים

קנאביס הוא צמח שמשמש בני אדם כבר אלפי שנים לסגולותיו הרפואיות השונות. עם זאת, ידוע גם שיש לו השפעות פסיכו אקטיבית, המובילה לתחושת שיכרות, וכוללת

דילוג לתוכן